Policjant po służbie zatrzymał pijanego motorowerzystę z sądowym zakazem. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia

Policjant po służbie zatrzymał pijanego motorowerzystę z sądowym zakazem. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia
fot. freeimages.com (Adrian van Leen) 52-latek przyjechał do sklepu motorowerem, zsiadał z niego chwiejnym krokiem. Zrobił zakupy i chciał jechać dalej. Zauważył go policjant, który był po służbie. Zatrzymał pijanego kierowcę skutera.
istotne.pl alkohol, policja, sąd, zakaz

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który kierował motorowerem na podwójnym gazie. Podejrzany to 52-letni mieszkaniec Pieńska. Do jego zatrzymania doszło przy jednym ze sklepów. Funkcjonariusz zauważył, że kierujący, zsiadając ze skutera, ma chwiejny krok. Mężczyzna zrobił zakupy i chciał jechać dalej. Wtedy policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec Pieńska kierował motorowerem, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, wyszło także na jaw, że mężczyzna nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę po pijanemu. Sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz zatrzymanemu grozi kara do pięciu lat więzienia.