Spisali zwierzęta w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Ptak
fot. nasze-zoo.pl, C. Hammer Każdego roku na początku stycznia w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec wszystkie stworzenia, które posiadają kopyta, pazury, błony pławne, skrzydła oraz płetwy, są liczone i rejestrowane.
istotne.pl 183 miasto zgorzelec

Reklama

W przypadku pandy, wydry i wielbłąda jest to zdecydowanie proste, zwierzęta są duże i trudno jest je pominąć. W przypadku żwawej, liczącej szesnaście osobników rodziny mangust pręgowanych nie jest już tak łatwo. Opiekunowie zwierząt wielokrotnie muszą zaczynać liczenie od początku. Równie skomplikowane jest to w przypadku papug i małych gryzoni. Całkowicie niemożliwe jest dokładne policzenie całej ławicy ryb, wszystkich mieszkańców stawu i niektórych bezkręgowców, które ostatecznie otrzymują adnotację „niepoliczalny” gatunek zwierząt.

Obecnie Nasze Zoo zamieszkują 563 zwierzęta 93 różnych gatunków. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to o 18 zwierząt więcej i o 10 gatunków mniej. – Aby wygospodarować więcej miejsca dla zwierząt, niektóre gatunki, przede wszystkim małe gryzonie oraz gady, oddaliśmy do innych ogrodów zoologicznych – mówią pracownicy ogrodu zoologicznego. – Sójkowiec oraz krewetki karłowate i filtrujące dołączyły jako nowe gatunki; odeszły chrząszcze, gekon lamparci, nornik wschodni oraz niektóre gatunki kaczek.

Reklama