Seryjny złodziej samochodowy próbował przejechać policjantów

Seryjny złodziej samochodowy próbował przejechać policjantów
fot. Krzysztof Gwizdała 23-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

21 sierpnia funkcjonariusze z grupy Nysa oraz zgorzeleccy kryminalni prowadzili działania mające na celu zatrzymanie 23-letniego mieszkańca gminy Zgorzelec, który ma do odbycia karę 5 miesięcy więzienia. Mundurowi otrzymali informację, że mężczyzna ten może przebywać w jednej z miejscowości w powiecie zgorzeleckim.

I rzeczywiście, na miejscu zauważyli parkujący pojazd, którym kierował poszukiwany 23-latek. Funkcjonariusze zablokowali mężczyźnie wyjazd z parkingu. Ten jednak nie reagował na ich polecenia, przeciwnie: podjął próbę ucieczki, gwałtownie ruszając samochodem do przodu, a następnie do tyłu, powodując tym samym u interweniujących policjantów obrażenia ciała. (Na szczęście funkcjonariusze nie zostali poważnie ranni). Poszukiwany przestępca został zatrzymany.

Co więcej, wyszło na jaw, że mężczyzna ma związek z kradzieżami aut, do których dochodziło na terenie województw dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Sąd tymczasowo aresztował 23-latka na trzy miesiące. Złodziejowi grozi teraz do 10 lat więzienia.