„Prędkość”: 3 kierujących na podwójnym gazie, 79 mandatów

Prędkość
fot. freeimages.com (Phil L.) Niestety, kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu.
istotne.pl 183 alkohol, policja, prawo jazdy, mandat, prędkość, miasto zgorzelec

Reklama

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki w dniach 28–30 lipca po raz kolejny przeprowadzili działania „Prędkość”. Niestety, ponownie okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu. Mundurowi skontrolowali 181 pojazdów. 79 kierowców zostało ukaranych mandatami, w tym 51 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy (za przekroczenie dozwolonej prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym). Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec Żar, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością 125 km/h.

Ponadto w ręce mundurowych wpadło 3 pijanych kierowców. Niechlubnym rekordzistą w tym przypadku był 49-letni mieszkaniec Radomia, który kierował autem marki Renault, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo zgorzeleccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy siedli za kółkiem mimo cofniętych przez starostę uprawnień.

Reklama