„Prędkość”: 3 kierujących na podwójnym gazie, 79 mandatów

„Prędkość”: 3 kierujących na podwójnym gazie, 79 mandatów
fot. freeimages.com (Phil L.) Niestety, kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu.
istotne.pl alkohol, policja, prawo jazdy, mandat, prędkość

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki w dniach 28–30 lipca po raz kolejny przeprowadzili działania „Prędkość”. Niestety, ponownie okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu. Mundurowi skontrolowali 181 pojazdów. 79 kierowców zostało ukaranych mandatami, w tym 51 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy (za przekroczenie dozwolonej prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym). Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec Żar, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością 125 km/h.

Ponadto w ręce mundurowych wpadło 3 pijanych kierowców. Niechlubnym rekordzistą w tym przypadku był 49-letni mieszkaniec Radomia, który kierował autem marki Renault, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo zgorzeleccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy siedli za kółkiem mimo cofniętych przez starostę uprawnień.