Uprowadzili i pobili adwokata. Sześciu sprawców aresztowanych

Uprowadzili i pobili adwokata. Sześciu sprawców aresztowanych
fot. CBŚP Wszyscy usłyszeli zarzut m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd, pobicie, porwanie, szajka

Adwokat powiadomił policję o tym, że gdy 18 maja pojechał na zaplanowane spotkanie, został skrępowany i wciągnięty do samochodu. Potem wywieziono go w ustronne miejsce pod Węglińcem i pobito. Bandyci próbowali w ten sposób wymusić na porwanym ujawnienie miejsca przechowywania 7 mln zł.

Policjanci CBŚP przy pomocy mundurowych ze zgorzeleckiej komendy w ciągu niespełna doby ustalili czterech pierwszych podejrzanych. Kolejni dwaj zostali zatrzymani kilka dni później. (Do zatrzymań doszło w województwach dolnośląskim, śląskim i mazowieckim).

Wg ustaleń śledczych, mężczyźni ściśle współpracowali ze sobą, dopuszczając się przestępstw zarówno na Dolnym Śląsku, jak i w innych miejscowościach w kraju. Jeden z gangsterów podawał się za funkcjonariusza CBŚP.

Zatrzymani mężczyźni (w wieku od 31 do 56 lat) zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, pozbawienia wolności, zmuszania do określonego zachowania i pobicia. Sprawą zajmuje się teraz Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu całej szóstki.