Baby boom w Naszym Zoo

Baby boom w Naszym Zoo
fot. nasze-zoo.pl Przyszła wiosna, a wraz z nią młode zwierzęta w Naszym Zoo.
istotne.pl

Wraz z rosnącymi temperaturami i topniejącym śniegiem w zagrodzie wiejskiej Naszego Zoo przyszły na świat pierwsze młode zwierzęta. Wiosenne baby boom zapoczątkowała husumska świnia protestacyjna Hulda, wydając na świat dwa prosięta. (To dość nietypowo mały miot, ale jakże radosny).

W ślad za nią poszła owca pomorska Rita – urodziła bliźnięta, które typowo dla tej rasy w pierwszych miesiącach swojego życia są przysłowiowymi czarnymi owcami. Natomiast 16 lutego przyszedł na świat pierwszy koziołek. Malec, pod bacznym okiem swojej mamy – turyńskiej kozy leśnej Magdy – wywija już koziołki w zagrodzie wiejskiej.

To jeszcze nie koniec, w niedługim czasie oczekiwane są kolejne maluchy, nie tylko w zagrodzie wiejskiej, ale także w wiosce tybetańskiej, gdzie mieszkają kozy kaszmirskie i świnie tybetańskie, obecnie w wysokiej ciąży. – To nie wszystkie oznaki wiosny: nasze koziorożce alpejskie, wyglądają jak oskubane – mówią pracownicy Naszego Zoo. – Zwierzęta te linieją, a to dawny, sprawdzony znak nadchodzącej wiosny.

Baby boom w Naszym ZooBaby boom w Naszym Zoofot. nasze-zoo.pl