Policjanci uratowali dwie dziewczynki z pożaru

Pożar
fot. freeimages.com (Frans Andersson) Na szczęście nikomu nic poważniejszego się nie stało.
istotne.pl 183 policja, straż pożarna, pożar, bogatynia, zespół ratownictwa medycznego, miasto zgorzelec

Reklama

Bogatyńscy policjanci otrzymali informację o pożarze, który wybuchł w jednym z domów na terenie miasta. Widząc rozprzestrzeniający się ogień i dym zagrażający mieszkańcom obiektu, mundurowi natychmiast przystąpili do ratowania osób.

– Z uwagi na to, że drzwi wejściowe były zamknięte od wewnątrz, a w środku widoczne były płomienie, policjanci szukali innej drogi wejścia do budynku – mówi mł. asp. Agnieszka Goguł, rzeczniczka zgorzeleckiej policji. – Okazało się, że z tyłu znajdowały się drugie drzwi do mieszkania położonego na parterze, z którego dwie kobiety samodzielnie już opuściły mieszkanie.

Funkcjonariusze próbowali tą drogą wejść na klatkę schodową, ale z powodu ognia i dużego zadymienia okazało się to niemożliwe. Po wyjściu na zewnątrz policjanci zauważyli osoby znajdujące się na pierwszym piętrze budynku i szukające drogi wyjścia. Jeden z mundurowych wszedł na dach przybudówki i przez okno odebrał 5-letnią, a następnie 6-miesięczną dziewczynkę. Gdy dzieci były bezpieczne, funkcjonariusze, wykorzystując drabinę, ewakuowali resztę mieszkańców.

W akcji, oprócz bogatyńskich policjantów, brało udział 6 zastępów straży pożarnej i zespół pogotowia ratunkowego. Na szczęście nikomu nic poważniejszego się nie stało. 97-letnia mieszkanka budynku – z uwagi na wiek – została przewieziona do szpitala na obserwację.

Reklama