Włamał się do sklepu i wpadł na gorącym uczynku

Włamał się do sklepu i wpadł na gorącym uczynku
fot. MZ 32-latek na widok policji zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu.
istotne.pl włamanie, pościg

Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał telefoniczną informację o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie, który prawdopodobnie chce się włamać do jednego ze sklepów. Na miejsce natychmiast skierował patrol prewencji. Po przybyciu, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali 32-letniego mieszkańca Zgorzelca. Sprawca został przewieziony do komendy.

Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do prokuratury. 32-latek podejrzewany był również o inne włamania i usiłowania włamań do lokali usługowych na terenie Zgorzelca. Jego łupem padały głownie pieniądze, papierosy i artykuły spożywcze.Na bazie zgromadzonych materiałów mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów, do których się przyznał.

Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.