O greckich uchodźcach w Polsce

O greckich uchodźcach w Polsce
fot. Qbanez/Wikimedia Commons Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na prelekcję „Polska-Grecja, serdeczne związki. Uchodźcy greccy w Polsce i Zgorzelcu”, którą wygłosi dr Mieczysław Wojecki.
istotne.pl wykład, mdk zgorzelec

Spotkanie odbędzie się 7 lipca (o godz. 17:00) w sali Miejskiego Domu Kultury. Dr Mieczysław Wojecki jest politologiem i geografem, w dorobku naukowym posiada ponad 600 publikacji, m.in. rozprawę „Uchodźcy polityczni z Grecji w Polsce w latach 1949-1975”, „Żydzi w Polsce”, „Polacy i Grecy – związki serdeczne”, „Znaki czasu, czyli o życiu i przemijaniu”.

Redaktor, dziennikarz, współpracownik wielu czasopism regionalnych. W kręgu jego zainteresowań znajdują się także kultura i turystyka. Jest jednym z założycieli Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Greckiej, nauczycielem akademickim; prowadzi kursy dla kadry turystycznej.

Czynnie i namiętnie uprawia turystykę krajową i zagraniczną, na rowerze przemierzył Grecję (1600 km w 23 dni). – Wszystko to powoduje, że spotkanie to będzie interesujące z wielu powodów – mówią organizatorzy wydarzenia. – Zapraszamy więc wszystkich do udziału w nim oraz w XX Festiwalu Piosenki Greckiej.