Uratujcie chorą na serce Oliwię!

Uratujcie chorą na serce Oliwię!
fot. rodzice Oliwii Maleńka Oliwia ma 3 latka i pilnie potrzebuje pomocy!
istotne.pl akcja, zdrowie, pomoc

10 listopada 2017 r. u małej Oliwii z Lubania wykryto poważną wadę serca w postaci braku przegrody między przedsionkami, tzw. ASD II. Inaczej mówiąc, w jej serduszku znajduje się wielki ubytek – dziura. W życiu płodowym nie wykształciła się bowiem przegroda, która oddzieliłaby komory serca. Kardiolog uświadomił rodziców, że konieczna jest natychmiastowa operacja na otwartym serduszku.

Ze względu na to, że czas oczekiwania w Polsce na taki zabieg strasznie się wydłuża, a Oliwia słabnie z dnia na dzień, rodzice dziewczynki postanowili ratować życie dziecka za granicą. W Krakowie udało im się zasięgnąć opinii wybitnego kardiochirurga dziecięcego, który zaznaczył, że operacja jest konieczna w jak najmniej odległym terminie. Skierował dziewczynkę do Kliniki w Munster w Niemczech, gdyż tak poważna wada serca hamuje prawidłowy rozwój dziecka, przyczynia się do niedowagi połączonej z brakiem apetytu, szybkim zmęczeniem, a także ryzykiem wystąpienia nadciśnienia płucnego.

W tej chwili krew z lewej komory stale miesza się z krwią w prawej komorze, powodując silne niedotlenienie serca oraz innych narządów, m.in. mózgu, wątroby, nerek, jelit. Do tego serduszko Oliwii bije niemiarowo, występuje nadciśnienie tętnicze i tachykardia.

Tak ważne jest to, by operacja odbyła się natychmiast, aby nie doszło do nieodwracalnych uszkodzeń, czyli przerośnięcia lewej komory serca, oraz do nadciśnienia płucnego i uszkodzeń, które już na zawsze wpłyną na pracę serduszka i życie Oliwii. Koszt operacji to kwota 20 000 euro. Rodziców nie stać na taki wydatek.

Czas i pieniądze to ich nasz największy wróg! Liczy się każda złotówka, od której uzależnione jest dalsze życie i dorastanie ich córeczki. Dlatego pilnie proszą o pomoc i wsparcie, aby mogli podjąć się leczenia dziecka w niemieckiej klinice. Włączcie się, pomóżcie!

Jak możesz pomóc?

  1. Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku (Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS ul. Nałęczowska 24 20-701 Lublin) nr KRS 0000290273 w rubryce cel szczegółowy prosimy wpisać tytułem: Dla Oliwii Pieniążek.
    Możesz też dokonać wpłaty na konto Fundacji w dowolnej kwocie nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 w tytule przelewu z dopiskiem Oliwia Pieniążek
  2. Dokonaj wpłaty na konto Fundacji WŁĄCZ SIĘ, poprzez system PayU, odwiedzając stronę Fundacji lub bezpośrednio na konto Fundacji PKO BANK POLSKI; ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; nr konta 07 1020 3844 0000 1102 01343508 tytułem: Dla Oliwii Pieniążek
  3. Wpłaty na konto www.siepomaga.pl/serce-oliwki.