Droga w Gozdaninie oficjalnie oddana do użytku

Droga w Gozdaninie oficjalnie oddana do użytku
fot. Powiat Zgorzelecki Przez lata zaniedbywana, obecnie gruntownie zmodernizowana. Droga przebiegająca przez miejscowość Gozdanin została oficjalnie odebrana od wykonawcy i oddana do użytku.
istotne.pl 183 inwestycja, droga, miasto zgorzelec

Reklama

Odbioru dokonali: starosta zgorzelecka Urszula Ciupak, wicestarosta Mariusz Wieczorek, pracownicy merytoryczni Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu na czele z dyrektorką Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Agnieszką Skonieczką (odpowiedzialną za pozyskanie zewnętrznego dofinansowania i przeprowadzenie inwestycji), przedstawiciele Gminy Zgorzelec oraz wykonawcy.

– To kolejna w tym roku inwestycja drogowa przekazana w użytkowanie – mówią powiatowi urzędnicy. – Przypomnijmy, że w roku bieżącym gruntownego remontu doczekały się powiatowe drogi na trasie Radzimów–Bierna oraz Studniska Dolne–Studniska Górne. Natomiast w trakcie realizacji jest budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2376D w Skrzydlicach oraz przebudowa pobocza w ciągu drogi powiatowej nr 2395D w miejscowości Łagów.

Koszt modernizacji drogi w Gozdaninie wraz z remontem przepustów i poboczy wyniósł ponad 1 mln 305 tys. zł, z czego ok. 638 777 zł udało się pozyskać z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 Województwa Dolnośląskiego. Pozostała część została sfinansowana przez Powiat Zgorzelecki oraz Gminę Zgorzelec.

Reklama