Nowa sala treningowa dla zgorzeleckiej policji

Nowa sala treningowa dla zgorzeleckiej policji
fot. KPP Zgorzelec W utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej pomoże zgorzeleckim policjantom nowa sala ćwiczeń fizycznych wyposażona dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.
istotne.pl policja, siłownia

XXI wiek to m.in. moda na zdrowy tryb życia, powszechne jest bieganie, nordic walking i ćwiczenie na siłowniach. Dla większości to przyjemność, pasja i relaks, dla policjantów – także obowiązek.

Regulacje prawne nakładają na funkcjonariuszy obowiązek dbania o sprawność fizyczną. Policjant jest zobowiązany utrzymywać sprawność fizyczną zapewniającą wykonywanie przez niego zadań służbowych. Natomiast zasady etyki wskazują, że policjant powinien stale doskonalić i uzupełniać swoją wiedzę oraz umiejętności zawodowe, a także dbać o sprawność fizyczną.

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wygospodarowano miejsce, gdzie powstała sala treningowa, która przy wsparciu zgorzeleckiego Starostwa Powiatowego została wyposażona w sprzęty do ćwiczeń. Funkcjonariusze mają do dyspozycji przyrządy do ćwiczeń siłowych i aerobowych, które z pewnością pozwolą na rozwinięcie sprawności fizycznej naszych policjantów.