Maluchy opanowały zgorzelecką komendę

Maluchy opanowały zgorzelecką komendę
fot. KPP Zgorzelec Dzieci miały okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie.
istotne.pl policja, przedszkole

Policjanci w szkołach i przedszkolach prowadzą wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą. Tym razem jednak to dzieci z Przedszkola Niepublicznego Nr 2 w Zgorzelcu i z Przedszkola w Gӧrlitz odwiedziły mundurowych.

W trakcie wizyty maluchy poznały tajniki policyjnego zawodu oraz zapoznały się z pracą na różnych stanowiskach. Niecodzienna wizyta była także okazją do obejrzenia budynku komendy od środka. Przedszkolaki zwiedziły jednostkę, z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek.

Wiele emocji wzbudziły pomieszczenia, które nie każdy ma okazję zobaczyć z bliska. Maluchy z ciekawością zwiedzały gabinet komendanta oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. W pokoju techników kryminalistyki policjant wygłosił prelekcję na temat zabezpieczania śladów. (Dzieci miały też możliwość odbicia swoich linii papilarnych na pamiątkę). Co więcej, maluchy mogły wczuć się w rolę policjanta i wsiąść do radiowozu.

– Na zakończenie spotkania dzieci zebrały się w sali odpraw, gdzie specjalnie dla nich przeprowadziliśmy lekcję o bezpieczeństwie – mówią zgorzeleccy funkcjonariusze. – Ogromna wiedza maluchów i ich aktywność były zaskakujące. Bezbłędnie udzielały odpowiedzi na pytania związane z numerami alarmowymi, bezpieczeństwem w ruchu drogowym czy właściwymi zachowaniami w kontaktach z nieznajomymi.