Okradł stację benzynową, grozi mu do 5 lat więzienia

Okradł stację benzynową, grozi mu do 5 lat więzienia
fot. MZ Funkcjonariusze zgorzeleckiej grupy „Nysa” zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mienia na jednej z miejscowych stacji paliw.
istotne.pl policja, kradzież

Funkcjonariusze z Referatu ds. Odzyskiwania Mienia ze Zgorzelca uzyskali informację, że mężczyzna poruszający się samochodem osobowym marki Opel dokonał kradzieży artykułów przemysłowych i spożywczych na jednej ze stacji paliw w powiecie zgorzeleckim. Policjanci niezwłocznie podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy i odzyskania skradzionego mienia. Po niespełna kilkunastu minutach zauważyli pojazd podejrzanego na innej stacji.

Policjanci zatrzymali 28-latka i przeszukali jego samochód. Wewnątrz znaleźli i zabezpieczyli skradzione przedmioty o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Łupem mężczyzny padły m.in. oleje silnikowe, kosmetyki samochodowe oraz różnego rodzaju klucze.

Odzyskany sprzęt wróci do właściciela, a 28-letni mieszkaniec Zgorzelca odpowie za kradzież przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Zgorzelec/ii