Dwukrotnie napadł na kobietę w parku, raz użył noża. Został tymczasowo aresztowany

Dwukrotnie napadł na kobietę w parku, raz użył noża. Został tymczasowo aresztowany
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał już zarzuty. Może mu grozić nawet do 15 lat więzienia.
istotne.pl policja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem noża. Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci otrzymali informację od pokrzywdzonej kobiety, że została w parku zaatakowana przez nieznanego mężczyznę, który używając noża, żądał wydania pieniędzy. Pokrzywdzonej udało się uciec. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dysponując opisem napastnika, przeszukiwali okoliczny rejon. Chwilę później zatrzymali podejrzanego.

Jak ustalili mundurowi, pokrzywdzona w godzinach popołudniowych postanowiła pójść na chwilę do sklepu. Kiedy szła przez park, zaczepił ją mężczyzna. Chwycił ją za ramię i zażądał wydania pieniędzy. Kobiecie odmówiła. Na szczęście udało jej się wyrwać i uciec.

Po kilku godzinach, gdy pokrzywdzona szła inną drogą, podbiegł do niej ten sam mężczyzna i znowu zażądał pieniędzy, tyle że tym razem wyciągnął zza pleców nóż. Widząc to, pokrzywdzona zaczęła uciekać. Była odwrócona tyłem do sprawcy, w pewnym momencie poczuła uderzenie i silny ból pleców. Mimo to nie zatrzymała się i kontynuowała ucieczkę.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratury i policji sąd tymczasowo aresztował agresora na 3 miesiące.

KPP Zgorzelec/ii