Ukradł samochód, wpadł w ręce policji

Ukradł samochód, wpadł w ręce policji
fot. KPP Zgorzelec 29-letni mieszkaniec Bogatyni ukradł samochód osobowy marki Alfa Romeo. Zatrzymanemu na gorącym uczynku mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mieszkańca Bogatyni podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu. Mundurowi zauważyli na polnej drodze samochód osobowy marki Alfa Romeo, a przy nim mężczyznę, który usiłował go odpalić. Na widok policjantów ten zaczął uciekać, wobec czego funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że auto może pochodzić z kradzieży.

Ukradł samochód, wpadł w ręce policjiUkradł samochód, wpadł w ręce policjifot. KPP Zgorzelec

Po krótkim pościgu 29-latek został zatrzymany. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów od pojazdu ani nie potrafił policjantom powiedzieć, kto jest właścicielem auta. W samochodzie była uszkodzona stacyjka. Jak się okazało, pojazd został skradziony chwilę wcześniej na jednej z ulic Bogatyni. Odzyskany przez bogatyńskich policjantów samochód wrócił już do właściciela.

29-latek z Bogatyni, podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem do auta marki Alfa Romeo, trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii