Zwierzęcy spis ludności

Zwierzęta
fot. www.nasze-zoo.pl/C. Hammer W Naszym Zoo, jak w każdej firmie, wraz z nadejściem nowego roku przeprowadzono inwentaryzację. Liczono, porównywano, a czasem nawet ważono i mierzono.
istotne.pl 0 nasze zoo, miasto zgorzelec

Reklama

Z dużymi zwierzętami nie było problemu, wielbłąda raczej nie da się przeoczyć, gorzej było z liczącą 46 osobników grupą papużek falistych, bezkręgowcami czy zwierzętami, które właśnie zimują.

Załoga Naszego Zoo zgodnie ustaliła, że 1 stycznia 2015 r. w ogrodzie zoologicznym było 546 zwierząt 107 różnych gatunków. To o 2 gatunki mniej niż w roku 2013, ale za to o 50 zwierząt więcej.

W roku 2014 dołączyły m.in. łabędzie krzykliwe, żółw jaszczurowaty Snapper, kiściec annamski oraz bambusówki chińskie. Te ostatnie mieszkają jeszcze „za kulisami” i dopiero na wiosnę pojawią się w tybetańskiej zagrodzie.

Na liście płodności przodują świnie tybetańskie (52 prosiaczków), na drugim miejscu uplasowały się mangusty pręgowane, których rodzina w ciągu półrocza z 2 osobników rozrosła się do 19. – Szczególnie dumni jesteśmy z kolejnego sukcesu w hodowli pand czerwonych, które w 2014 roku wydały na świat dwójkę młodych – mówią pracownicy Naszego Zoo.

Nasze zwierzęta zjadły w zeszłym roku m.in. 36 ton siana, 9 ton owoców i warzyw oraz 3 tony ryb i mięsa.

Nasze Zoo/ii

Reklama