Bogatyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Bogatyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
fot. facebook.com/wosp „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. Pod takim hasłem po raz 23 grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
istotne.pl wośp, bogatynia, andrzej grzmielewicz

Mieszkańcy Bogatyni, jak co roku, bardzo aktywnie wspierali działania na rzecz Wielkiej Orkiestry. Kwesta wolontariuszy na ulicach miasta, kiermasz odbywający się w dolnym holu Ośrodka Kultury czy też stoiska stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych – to tylko niektóre elementy bogatyńskiego finału.

Najbardziej oczekiwanym punktem była coroczna licytacja niepowtarzalnych przedmiotów oraz karnetów. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:00 i od pierwszych minut niosła ogromne wsparcie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jednym z najważniejszych elementów aukcji było tradycyjne Złote Serduszko, które w tym roku za kwotę 1 800 zł wylicytował burmistrz Andrzej Grzmielewicz.

Sukces bogatyńskiego finału to sukces wszystkich mieszkańców. To dzięki ich hojności i wielkiemu sercu udaje się grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku w Bogatyni udało się zebrać kwotę około 60 000 zł, z czego niespełna 18 000 zł przyniosła sama licytacja.

UGiM Bogatynia/ii