Światowej sławy wirtuoz skrzypiec Jozsef Lendvay wystąpi w Zgorzelcu

Światowej sławy wirtuoz skrzypiec Jozsef Lendvay wystąpi w Zgorzelcu
fot. Meetingpoint Music Messiaen Zagra na jednym z najcenniejszych instrumentów na świecie – skrzypcach Antonia Stradivariego „Ex Ries“ z 1693 roku.
istotne.pl muzyka, koncert

Koncertami Jozsefa Lendvaya zachwycał się już cały świat. Teraz przyszedł czas na Zgorzelec. Genialny skrzypek wystąpi już 15 maja o godz. 19:00 w Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym Meetingpoint Music Messiaen Zgorzelec-Görlitz (Koźlice 1, Zgorzelec – teren byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A).

Artysta zaprezentuje publiczności najwspanialsze dzieła takich kompozytorów jak: B. Bartok, C. Franck, E. Ysaye, C. Debussy, M. Magin, J. Williams, M. Ravel czy S. Prokofiev. Towarzyszyć mu będą jego wieloletni przyjaciele i wspaniali instrumentaliści: Gracjan Szymczak na fortepianie oraz Małgorzata Lendvay na skrzypcach.

Jozsef Lendvay gra na skrzypcach wykonanych przez lutnika wszech czasów Antonia Stradivariego „Ex Ries“ z 1693 roku. Koncert ten będzie zatem niepowtarzalną okazją do zapoznania się z brzmieniem jednego z najcenniejszych instrumentów świata.

Jozsef Lendvay jest jednym z najbardziej cenionych wirtuozów skrzypiec na świecie. Występował dla takich osobistości jak: Jan Paweł II, Michaił Gorbaczow, Angela Merkel, Helmut Kohl czy też George Bush sen. Swoją muzyką uświetnił liczne festiwale, wśród których należy wymienić: Feldkirch Festival, Schleswig-Holstein Festival, Mecklenburg-Vorpommern Festival, Summer Nights Festival oraz Mersin Music Festival. Jozsef Lendvay jest również dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody „Echo Muskpreis“ w 2005 r. za płytę „Lendvay“ oraz w 2014 r. za płytę „Dancing Paris“ z Alliage Quintett.

Koncerty Jozsefa Lendvaya to czysta wirtuozeria, która w połączeniu z ogromną muzykalnością sprawia, że każdy utwór na długo pozostaje w pamięci słuchaczy. Na wydarzenie zaprasza Echomusic Art Managment przy współpracy ze stowarzyszeniem Meetingpoint Music Messiaen z Görlitz. Partnerami koncertu są: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Narodowy Fundusz Kultury Węgier.

KoncertKoncertfot. Meetingpoint Music Messiaen

BILETY:

  • 60 zł – normalny
  • 40 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, emeryci i renciści).

Przedsprzedaż w Zgorzelcu: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Centrum Sportowo-Rekreacyjne, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

DOJAZD:

Organizator zapewnia dojazd podstawionym autobusem z Görlitz i Zgorzelca. Odjazd o godz. 18:00 z przystanku Busparkplatz w Görlitz, ul. Demianiplatz 45. Szczegółowy plan odjazdów poniżej:

KoncertKoncertfot. Meetingpoint Music Messiaen

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1580080798947573/.

Meetingpoint Music Messiaen/ii