Nowy tydzień w MDK (11.05–18.05)

Nowy tydzień w MDK (11.05–18.05)
fot. Qbanez/Wikimedia Commons Nieco ospale zaczął nam się tydzień, ale za to jaki będzie finisz! Pal licho poniedziałek, którego już mniej niż więcej, zacznijmy od wtorku.
istotne.pl konkurs, kino, teatr, mdk zgorzelec

A we wtorek zwyczajowo – kino dla najmłodszych w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. We wtorek przed srebrnym ekranem zasiadają maluchy z Przedszkola nr 2. Wtorek to także intensywny czas ćwiczeń dla podopiecznych Inny Błaszczyk, wszak do dorocznego, specjalnego pokazu coraz mniej czasu (w tym roku zapraszamy 19 maja na godz. 18:30, ale o tym więcej w przyszłym tygodniu).

W środę po południu znów zajęcia taneczne, a przed południem spotkanie Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podobnie w czwartek, kiedy to studenci-seniorzy mieć będą warsztaty pod okiem Agaty Szmigiel. Także w czwartek spotkają się u nas farmaceuci (godz. 17).

Serdeczne zaproszenie mamy natomiast dla wszystkich na piątek, o godz. 9 rozpocznie się u nas Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Ciekawie będzie także w sobotę: o godz. 16 kurtyna idzie w górę i będziecie mogli zobaczyć spektakl pt. „To ja – planeta”. To wspólne, teatralne przedsięwzięcie stowarzyszenia conduco e.V., teatru z Radebeul Landesbühnen Sachsen GmbH oraz Teatru Arka z Wrocławia. Od października ubiegłego roku młodzi aktorzy-amatorzy spotykali się raz w tygodniu w swoich grupach, Polacy we Wrocławiu, Niemcy w Radebeul. Raz w miesiącu ćwiczyli wspólnie w Görlitz w grupie międzynarodowej.

W trakcie dwóch wspólnych, tygodniowych obozów teatralnych odbyły się dłuższe i bardziej intensywne próby. Znalazł się także czas na lepsze poznanie się i nawiązanie przyjaźni. Tak powstał spektakl „To ja – planeta”. O czym jest to przedstawienie? O kosmosie, Koperniku, czekoladzie, jodze i... zakupach? Na pewno warto to zobaczyć! Bilety jedyne 20 zł! Zapraszamy!

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Janusz Pawul