Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (15.12-22.12)

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (15.12-22.12)
fot. www.sxc.hu (prof_alex) To już ostatni przedświąteczny tydzień... Mimo to, nie zwalniamy i zapraszamy. Sporo się dzieje.
istotne.pl kino, koncert, wystawa, mdk zgorzelec

Po pierwsze kino, gdzie do środy gramy „Ziemię obiecaną” Andrzeja Wajdy. Seanse zaczynają się o godz. 18:31. To prawdziwa uczta dla kinomanów, klasyk polskiego kina nagrodzony Złotymi Lwami i nominacją do Oscara ze wspaniałą muzyką Wojciecha Kilara. Bilety jedyne 11 zł.

Przez kolejne dni tego tygodnia (wtorek, czwartek i piątek) nasze projektory w kinie PozaNova grzać się będą dla uczniów zgorzeleckiej „Piątki”, „Emilki” i uczniów Szkoły Podstawowej z Pieńska w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Nie zdradzimy chyba tajemnicy, mówiąc, że od kilkunastu dni trwają w naszej sali widowiskowej próby. Ostatnia zaplanowana jest na wtorek, bo już we środę wielka premiera „Jasełek” w wykonaniu uczniów zgorzeleckiej szkoły „Tęcza”. Kurtyna podnosi się o godz. 14:00.

W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy na międzynarodowy panel dyskusyjny i wystawę, którym przyświecają hasła: Odwagi Cywilnej, Odpowiedzialności i Tolerancji – wczoraj i dziś. W panelu wezmą udział m.in. Piotr Arcimowicz (Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu), Waldemar Gruna (Region Europa) i Monika Kamphake (Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec). Moderatorem dyskusji będzie Grzegorz Żak. Czwartkowe spotkanie jest częścią cyklu stanowiącego połączenie przeglądu dokumentacyjnego i panelu dyskusyjnego, który ma pobudzić w mieszkańcach naszego regionu potrzebę podtrzymywania i rozwoju świadomości i odpowiedzialności społecznej, odwagi cywilnej i tolerancji. Podczas wystawy będzie można zobaczyć ok. 50 eksponatów przedstawiających działania ludzi, którzy w czasie niemieckiego faszyzmu narażali swoje życie dla ratowania Żydów.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Od piątku zapraszamy ponownie do kina PozaNova na nowy już film. Tym razem będzie to obraz (kolejny polski klasyk) „Trzeba zabić tę miłość” w reż. Janusza Morgensterna z Jadwigą Jankowską-Cieślak, Janem Englertem i Andrzejem Malcem. Początek seansów godz. 18:31. Bilety po 14 i 12 zł.

W piątek mamy także pod zieloną kopułą wizytę stroiciela fortepianów... Nie bez powodu! Na niedzielę zapraszamy wszystkich na niezwykły, świąteczny koncert fortepianowy znakomitej zgorzeleckiej pianistki Justyny Chmielowiec. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00, a w programie znajdą się m.in. utwory F. Chopina, M. Ravela oraz R. Schumanna. Wstęp wolny! Zapraszamy, bo naprawdę warto!

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Janusz Pawul