Najmłodsi adepci lekkiej atletyki na start!

Logo
fot. UM Zgorzelec Międzyszkolne rozgrywki sportowe dla najmłodszych adeptów lekkiej atletyki odbędą się 16 grudnia od 11:30 w hali sportowej przy ul. Maratońskiej. To kolejny lekkoatletyczny event, organizowany w ramach programu Kids Athletics – Lekkoatletyka dla każdego.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, rafał gronicz, miasto zgorzelec

Reklama

Uczestnikami wtorkowego spotkania lekkoatletycznego będą uczniowie trzecich i czwartych klas zgorzeleckich podstawówek, w których od listopada realizowany jest pilotażowy program upowszechniania lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży Kids Athletics – Lekkoatletyka dla każdego. Zgorzelec jest najmniejszym z ośrodków, którym zaproponowano udział w projekcie, doceniając w ten sposób zaangażowanie, umiejętności i sukcesy naszych młodych lekkoatletów i osiągnięcia kadry trenerskiej. Na uczestników międzyszkolnej rywalizacji lekkoatletycznej czekają niespodzianki!

O programie

„Lekkoatletyka sportem dla każdego” to innowacyjny program stworzony przez specjalistów, menedżerów, trenerów lekkiej atletyki. Jego celem jest z jednej strony popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży, z drugiej – podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i trenerów jednej z najstarszych dyscyplin sportu. Program, który w Polsce działa od września, wpisuje się w ogólnoświatowy, unikalny projekt lekkoatletyczny IAAF Kids’ Athletics, realizowany od 2005 roku. Objął on już swoim działaniem ponad 1,5 miliona dzieci w ponad 160 krajach na całym świecie! W kwietniu Polski Związek Lekkiej Atletyki podpisał z Międzynarodową Federacją Lekkoatletyczną (IAAF) umowę o współpracy w zakresie wdrożenia go w naszym kraju.

Zgorzelec jest pierwszym na Dolnym Śląsku i jednym z pierwszych w Polsce miast, które podpisały porozumienie o realizacji pilotażowego programu „Lekkoatletyka Sportem dla Każdego”. W połowie listopada burmistrz Rafał Gronicz podpisał porozumienie o współpracy miasta z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

UM Zgorzelec/ii

Reklama