Nowy tydzień w MDK (02.03-09.03)

Nowy tydzień w MDK (02.03-09.03)
fot. MDK Zgorzelec Zobacz, co będzie się działo w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu w tym tygodniu.
istotne.pl wystawa, opera, mdk zgorzelec

To trójkąt skomplikowany i nie pomoże w nim żaden Pitagoras. Bo to nie jest trójkąt geometryczny, a miłosny... Pewnej nocy w małym francuskim miasteczku Marc spóźnia się na pociąg do Paryża. Czekając na stacji, poznaje Sylvie. Po nocy spędzonej na spacerze i długich rozmowach o życiu Marc zaprasza Sylvie do Paryża. Pech sprawia, że nie może się zjawić na spotkaniu. Postanawia odnaleźć Sylvie, ale w międzyczasie poznaje Sophie, nie mając pojęcia, że znalazł... jej siostrę. I tak oto sprawy się komplikują, a jaki przybiorą ostateczny obrót, możecie przekonać się sami. Wystarczy wstąpić do kina pod zieloną kopułą w tym tygodniu. Do środy włącznie gramy w nim obraz Benoit Jacquota pt. „Trzy serca”. Zapraszamy na godz. 18:31. Bilety po 11 zł.

We wtorek zapraszamy na kolejne spotkanie polsko-niemieckiej grupy dyskusyjnej TANDEM. Żeby dowiedzieć się, co w trawie piszczy przez Nysę – zbiórka o 18.

Ten tydzień rozpoczął się nam próbami. Trwają codziennie przed południem, a jaki będzie ich efekt zobaczymy już w środę i czwartek.

W środę bowiem w godz. od 10 do 15 odbywać się będzie u nas Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych, na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

W czwartek natomiast o godz. 9:30 rozpocznie się i potrwa do godzin popołudniowych Miejski Przegląd Artystyczny Dzieci Przedszkolnych pod hasłem „Przedszkolaki tańczą i śpiewają”. To trzeba zobaczyć!

Także we środę i czwartek kolejne spotkania w gościnnych murach MDK wyznaczyli sobie słuchacze Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku. W środę odbędzie się Walne Zebranie Członków, a w czwartek warsztaty z „Podstaw psychologii poznawczej”.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Na piątek zapraszamy szczególnie serdecznie miłośników sztuk plastycznych i muzyki. O godz. 17 rozpocznie się w naszej galerii wernisaż wystawy „Prezentacje”, na której pokazywać będziemy rysunek, grafikę i malarstwo autorstwa uczestników zajęć plastycznych w naszej pracowni „Pod kopułą”. Wystawę będzie można oglądać do czerwca.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Także w piątek, tyle że o godz. 19, rozpocznie się niezwykła wręcz gratka dla miłośników muzyki – gala operowo-operetkowa z okazji Dnia Kobiet pt. „Opera in Love”. Bilety do nabycia w sklepie muzycznym Bart-MUSIC przy ul. Daszyńskiego 70 w Zgorzelcu lub na miejscu, u nas, przed koncertem. Kosztują 30 zł. Zapraszamy!

Janusz Pawul – MDK Zgorzelec