Literatura nie zna barier językowych

Literatura nie zna barier językowych
fot. Gmina Zgorzelec 25 lutego br. do Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Łagowie przyjechali najlepsi recytatorzy z gminnych szkół podstawowych, by wziąć udział w szóstym Międzyszkolnym Przeglądzie Recytowanej Poezji i Prozy Obcojęzycznej.
istotne.pl konkurs

Impreza wpisana jest w program współpracy międzynarodowej, którą Szkoła Podstawowa w Łagowie oraz Szkoła Podstawowa w Żarskiej Wsi prowadzą z Mittelschule Rauschwalde w Goerlitz, dlatego w przeglądzie wzięli również udział uczniowie z Niemiec, którzy na co dzień w szkole uczą się języka polskiego jako języka obcego.

W tym roku zmieniono formułę spotkania. Po raz pierwszy miało ono charakter przeglądu, a nie jak do tej pory konkursu. Wynika to z głównej idei imprezy. Jej celem nie jest bowiem rywalizacja, ale zachęcanie uczniów do sięgania po literaturę obcą w oryginale.

W czasie przeglądu można było usłyszeć teksty polskich autorów w wykonaniu uczniów z Niemiec oraz utwory niemieckich i angielskich twórców w wykonaniu polskich dzieci. Był on również dla uczniów okazją do sprawdzenia umiejętności komunikowania się z rówieśnikami w języku obcym.

Gmina Zgorzelec/ii