Nowa organizacja ruchu już w ten piątek

Nowa organizacja ruchu już w ten piątek
fot. UM Zgorzelec Już od 8 maja ulicami Piłsudskiego i Kościuszki będzie można poruszać się w dwóch kierunkach. Nowa organizacja ruchu w tym rejonie miasta zacznie obowiązywać od godziny 9:00.
istotne.pl um zgorzelec, organizacja ruchu

Dobiegają końca prace związane z przystosowaniem oznakowania poziomego i pionowego ulic Kościuszki i Piłsudskiego, na których od piątku zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy. Niespełna rok temu, w ramach przygotowań do wprowadzenia nowej organizacji ruchu, urząd zlecił przesunięcie parkingów na jednokierunkowym odcinku ulicy Kościuszki, tak aby dostosować drogę do planowanych zmian.

Nowa organizacja ruchu dla tego rejonu śródmieścia oznacza spore ułatwienie dla kierowców, szczególnie tych, którzy wjeżdżają do miasta od strony Niemiec, a więc mostem Jana Pawła II. Od piątku bowiem każdy kto będzie chciał dotrzeć do centrum miasta lub do jego północnej części, np. na osiedle Zachód czy do szpitala, nie będzie musiał objeżdżać sporej części Zgorzelca.

Organizacja ruchuOrganizacja ruchufot. UM Zgorzelec
Organizacja ruchuOrganizacja ruchufot. UM Zgorzelec

Wprowadzenie nowej organizacji ruchu zamyka też ostatni etap przygotowań do ustanowienia w zgorzeleckim śródmieściu strefy płatnego parkowania, o której mówi się już od dłuższego czasu.

Magistraccy urzędnicy przepraszają za ewentualne utrudnienia i proszą o ostrożną jazdę. Przez pewien czas o wprowadzonych zmianach będą kierowcom przypominać tablice ostrzegawcze.

UM Zgorzelec/ii