Wielka Majówka w Zgorzelcu

Wielka Majówka w Zgorzelcu
fot. MDK Zgorzelec Przed nami długi majowy weekend, który jest także weekendem świątecznym. Słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom i wypoczynkowi w plenerze, warto więc pamiętać o zgorzeleckim Pikniku na trawie, którym 2 maja, zainaugurujemy sezon leżakowo-kocykowy.
istotne.pl flaga, majówka, piknik, zgorzelec

W tym roku majowy piknik wraca po przerwie na skwer ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie uruchomiono już fontannę i rozstawiono miejskie leżaki. Na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić majówkę w mieście, od godziny 15.00 czekają występy artystyczne, w tym pokazy maluchów ze zgorzeleckich przedszkoli, występ Kwiatowianek i koncert muzyki łatwej, lekkiej i przyjemnej w wykonaniu grupy Tia Maria. Będzie też, parada „Biesiada polska” teatru Frant i tradycyjny już gar pysznej grochówki, na którą zaprasza burmistrz i Teatr Kulinarny. Będą potrawy z grilla w kąciku gastronomicznym restauracji Bazylia i ognisko, na którym każdy będzie mógł upiec to, co sam przyniesie. Odbędzie się też konkurs na najciekawsze nakrycie piknikowe, będą gry i zabawy przygotowane przez zgorzeleckich seniorów, a także stoiska promocyjne policji, Klubu Seniora i biblioteki!

Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

Drugi maja to także jedno z najmłodszych polskich świąt państwowych - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tak jak w poprzednich latach – każdy, kto jeszcze nie posiada tego ważnego symbolu narodowej tożsamości, będzie mógł podczas pikniku otrzymać go od burmistrza. W sobotę, od godziny 16.30 mieszkańcy Zgorzelca będą mogli odebrać od gospodarza naszego miasta jedną z 500 flag: narodowych, miejskich i unijnych. Liczymy, że udekorują nimi swoje domy tak, aby w następnym dniu, kiedy obchodzić będziemy kolejną rocznicę bardzo ważnego dla naszej historii wydarzenia, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja, nasze miasto prezentowało się naprawdę odświętnie. Z pewnością docenią to Ci, którzy w niedzielę wybiorą się na mszę w intencji Ojczyzny, która tradycyjnie odprawiona zostanie w kościele pw. św. Bonifacego, w niedzielę o godz. 11.00. Godzinę później, pod Pomnikiem Millenium, odbędzie się krótka miejska uroczystość patriotyczna.

UM Zgorzelec/ii