Nowy tydzień w MDK (3.11-10.11)

Nowy tydzień w MDK (3.11-10.11)
fot. Piotr Dłubak Sporo interesującego kina i dużo teatru. Pierwszy tydzień listopada zapowiada się pod zieloną kopułą ciekawie.
istotne.pl kino, film, teatr, mdk zgorzelec

Z tym kinem jest jednak tak, że w tym tygodniu popołudniowych seansów w PozieNovej nie ma. Za to przed południem, w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, wyrabiamy 200 proc. normy :). Codziennie gramy po dwa seanse dla szkół z terenu całego powiatu zgorzeleckiego.

Ten tydzień to także czas szkolenia członków komisji wyborczych. Tak, tak... Wybory już 16 listopada. A szkolenia u nas, oprócz poniedziałku, także w czwartek.

We wtorek z gościnnymi występami nad Nysę Łużycką przyjeżdża Teatr Króla z Łodzi, który pokaże u nas dla uczniów zgorzeleckich szkół specjalne profilaktyczne spektakle. Również we wtorek, tyle że wieczorem, spotkają się u nas po raz kolejny przyjaciele z polsko-niemieckiej grupy dyskusyjnej Tandem. Zaczynają o godz. 18:00.

W środę kolejny wykład Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku. Początek godz. 11:00.

Czwartek minie nam pod znakiem szkoleń dla członków komisji wyborczych, o czym już zresztą wspomnieliśmy. Piątek natomiast...

W piątek mamy pod zieloną kopułą dużą rzecz. Organizowaną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu konferencję profilaktyczną nt. AIDS.

W sobotę przed południem wyznaczyli sobie u nas spotkanie działkowcy z ogrodów Malinka. A wieczorem... „Tuwim liryczny. I nie tylko”.

Gorąco zapraszamy na spektakl „Tuwim liryczny i nie tylko”, który odbędzie się w sobotę, 8 listopada. Dwóch aktorów – Piotr Machalica oraz Piotr Borowski – podjęło się w nim nie lada wyzwania – interpretacji utworów jednego z najwybitniejszych polskich poetów – Juliana Tuwima. Artyści sami ułożyli repertuar z dzieł poety i zapewniają, że widowisko będzie nastrojowe, ale i z humorem. Akompaniować im będzie na fortepianie Agnieszka Garniewicz. Całość potrwa około 70 minut. Miłośników Juliana Tuwima przekonywać do przyjścia nie trzeba. Niezdecydowanych niech przyciągną nazwiska Machalica i Borowski, bo to klasa sama w sobie. Serdecznie zapraszamy. 8 listopada, godzina 18:00, bilety 25 złotych.

Natomiast na niedzielę mamy specjalne zaproszenie do kina. O godz. 16:00 pokażemy film dokumentalny pt. „Gulbinowicz”. Film powstał z okazji 90 rocznicy urodzin księdza kardynała Henryka Gulbinowicza. W filmie będziemy mieli okazję poznać historię człowieka niezwykłego, przepełnionego dobrocią i miłością do bliźniego. Człowieka o ogromnych zasługach dla Polski i Dolnego Śląska. W filmie ksiądz kardynał opowie o swym dzieciństwie, czasach nastoletnich, studiach oraz pracy duszpasterskiej. Dowiemy się, co go ukształtowało, skąd wzięło się jego powołanie. Odwiedzimy miejsca, które miały największy wpływ na jego życie, i wysłuchamy historii z nimi związanych. Wspólnie udamy się na wyprawę do Rzymu i Watykanu i zobaczymy, jak obecnie wygląda życie bohatera.

Zapraszamy.

Janusz Pawul – MDK w Zgorzelcu