Uroczyście na 55 sesji

Uroczyście na 55 sesji
fot. Powiat Zgorzelecki W sali konferencyjnej Starostwa odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego.
istotne.pl samorząd, powiat zgorzelecki

Rada Powiatu już po raz ostatni w tym składzie pochyliła się nad uchwałami Powiatu Zgorzeleckiego. W czasie sesji radni podjęli uchwałę m.in. o połączeniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szklarskiej Porębie z Wielospecjalistycznym Szpitalem – Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu i ustaleniu planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół specjalnych w roku szkolnym 2014/2015.

Zgromadzeni na uroczystej sesji zapoznali się również z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu zgorzeleckiego za rok szkolny 2013/2014.

W trakcie sesji zostały nagrodzone sołectwa, które wzięły udział w konkursie „Nasza wieś – mamy się czym pochwalić”. Główna nagroda (10 tys. zł) przypadła sołectwu Jagodzin. Ponadto członkom Powiatowego Koła Pszczelarzy w Zgorzelcu: Mieczysławowi Okoniowi, Leszkowi Tumielewiczowi i Wacławowi Owsianikowi nadano odznakę honorową „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego”

Szczególnym punktem programu sesji było podsumowanie czwartej kadencji Rady Powiatu Zgorzeleckiego 2010-2014. Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Żuk podziękował za współpracę wszystkim członkom rady, zarządowi powiatu, dyrektorom i pracownikom jednostek organizacyjnych.

Powiat Zgorzelecki/ii