Jak wyglądają mikroby?

Jak wyglądają mikroby?
fot. PSSE w Zgorzelcu Zgorzelecki sanepid, jak co roku, włączył się w działania profilaktyczne skierowane do dzieci spędzających ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
istotne.pl konkurs, zdrowie, sanepid

Dzieci obejrzały filmy edukacyjne z serii „Było sobie życie – białe krwinki”, „Kubki smakowe i zęby” oraz „Bakterie i wirusy: czym się różnią”. Ponadto odbyły się dyskusje utrwalające nabytą wiedzę oraz konkurs plastyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Do konkursu „Jak wyglądają mikroby, jakie roznoszą choroby, gdzie czają się skrycie i czyhają na życie?” przystąpiło 68 dzieci w wieku od 5 do 12 lat Prace oceniono w różnych kategoriach wiekowych. Laureaci w nagrodę otrzymali drobny poczęstunek.

KonkursKonkursfot. PSSE w Zgorzelcu
KonkursKonkursfot. PSSE w Zgorzelcu
KonkursKonkursfot. PSSE w Zgorzelcu
KonkursKonkursfot. PSSE w Zgorzelcu

Uczestnicy ferii zimowych w Miejskiej Bibliotece w Zgorzelcu świetnie sobie radzili z tematami związanymi z zapobieganiem chorobom zakaźnym. W czasie quizu wykazali się wiedzą, której mógłby pozazdrościć im niejeden dorosły.

Państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Zgorzelcu dziękuje za współpracę paniom Barbarze Szutenbach, Genowefie Leszczak i przestrzega przed pochopnym leczeniem chorób wywołanych przez wirusy i bakterie, ponieważ w obydwu przypadkach istnieje wiele różnic w leczeniu. Skuteczna i odpowiednia kuracja, przepisana przez lekarza i stosowana zgodnie z jego zaleceniami, pomoże nam wrócić do zdrowia. Z pewnością nie należy próbować przeprowadzać antybiotykoterapii samodzielnie ani wymuszać na lekarzu zapisywania antybiotyku.

PSSE w Zgorzelcu/ii