Szkoła Muzyczna zaprasza na Koncert Karnawałowy

Szkoła Muzyczna zaprasza na Koncert Karnawałowy
fot. freeimages.com (Carin) 17 lutego o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Koncert Karnawałowy, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.
istotne.pl koncert, szkoła muzyczna, mdk zgorzelec

Podczas koncertu zaprezentują się uczniowie oraz pedagodzy tej szkoły w różnorodnym i ciekawym repertuarze: od znanej i lubianej klasyki po utwory rozrywkowe. Usłyszymy solistów – instrumentalistów oraz różne zespoły kameralne. Zagrają m.in. cztery tegoroczne dyplomantki naszej szkoły: Karolina Lula, Julitta Bartolewska, Karolina Szymańska i Magdalena Duda.

Organizatorzy przedstawią też młodych pedagogów, pracujących w szkole od bieżącego roku szkolnego: flecistkę – Agatę Żak, saksofonistkę i wokalistkę – Jadwigę Leśniak, pianistę – Antoniego Bartulę oraz pianistę i kompozytora – Dominika Lewickiego.

Zapewne atmosferę rozgrzeje zespół Krzysztofa Palmowskiego, ale i melomani nie będą zawiedzeni. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zgorzelcu prowadzi działalność edukacyjną i kulturalną w naszym regionie nieprzerwanie od 49 lat.

Dorota Adaszewska/ii