Uczennica Gimnazjum nr 3 w finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

Uczennica Gimnazjum nr 3 w finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
fot. freeimages.com (salingpusa) W sobotę 10 stycznia we Wrocławiu odbył się regionalny etap 13 Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. W wydarzeniu wzięło udział blisko 160 uczniów z całego Dolnego Śląska.
istotne.pl konkurs

Uczniowie wyłonieni zostali w eliminacjach na poziomie szkolnym. Marta Kolasińska, uczennica Gimnazjum nr 3 im. AK ze Zgorzelca, została laureatką etapu regionalnego i znalazła się wśród finalistów konkursu. Finał odbędzie się w marcu w Instytucie Goethego w Warszawie.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Na etapie wojewódzkim uczniowie rozwiązywali testy sprawdzające wiadomości i umiejętności z zakresu sprawności językowych i realioznawstwa. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła Austrii. Zadania mogły wykraczać poza poziom A2. Laureatami etapu regionalnego zostali uczniowie, którzy zdobyli przynajmniej 90%, czyli 63 punkty na 70 możliwych. Marta Kolasińska, zdobywając 66 punktów, czyli 94%, osiągnęła 3 najlepszy wynik na Dolnym Śląsku.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom etapu regionalnego oraz podziękowań dla ich opiekunów odbędzie się 28 lutego we Wrocławiu. Imprezą towarzyszącą będą ciekawe warsztaty „Kurzfilme”.

Spośród laureatów etapu regionalnego w całym kraju wytypowano 113 finalistów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. W tej grupie najlepszych z najlepszych znalazła się również Marta Kolasińska z Gimnazjum nr 3!

Wszyscy uczestnicy konkursu, którzy wezmą udział w zawodach etapu ogólnopolskiego, otrzymają tytuł finalisty. Laureaci, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów, zdobędą tytuły laureata I, II i III miejsca. Etap ogólnopolski odbędzie się w Instytucie Goethego w Warszawie. Będzie składał się z części pisemnej oraz ustnej.

Uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu odbędzie się albo w Instytucie, albo w Ambasadzie Niemiec.

Już 15 marca Marta pod opieką germanistki Kamili Kusy wyjedzie do Warszawy na finał konkursu. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik!

Gimnazjum nr 3 im. AK Zgorzelec/ii