Leon, Marcel, Ofelia – czyli podsumowanie roku w USC

Leon, Marcel, Ofelia – czyli podsumowanie roku w USC
fot. UM Zawidów Więcej chłopców niż dziewczynek; jeśli ślub, to najczęściej w sierpniu. Urząd Stanu Cywilnego oraz Wydział Spraw Obywatelskich zawidowskiego magistratu podsumowały 2014 rok.
istotne.pl zawidów

W ciągu ostatnich 12 miesięcy swoje pierwsze dowody osobiste odebrało 14 najmłodszych obywateli Zawidowa. A urodziło się 40 maluchów. I – o dziwo – zestawienie zdominowali chłopcy. Przykładowe imiona nadawane dziewczynkom to Julita, Nina, Ofelia, Aniela, Lena, Hanna, chłopcom – Leon, Marcel, Adam, Wojciech, Franciszek, Gabriel.

W ubiegłym roku na „urzędowych listach przebojów” królowały Hanie i Leny. Wśród chłopców prym wiodły takie imiona jak: Leon i Marcel.

W urzędzie zarejestrowano 21 aktów małżeństwa, w tym: 11 cywilnych, 9 wyznaniowych. Jedna para zawarła związek małżeński poza granicami kraju i odnotowano ten fakt w zawidowskich księgach stanu cywilnego poprzez tzw. transkrypcję aktu.

Z prowadzonych przez zawidowski urząd rejestrów wynika, że młode pary na zawarcie związku małżeńskiego wybierają – tu zaskoczenia nie będzie – najczęściej miesiące z literą „r”. Najwięcej ślubów kierownik USC udzielił w sierpniu. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się lipiec i luty.

UM Zawidów/ii