Groźny wypadek na drodze nr 296 koło Węglińca

Groźny wypadek na drodze nr 296 koło Węglińca
fot. Janusz Wik Z nieustalonych przyczyn doszło do czołowego zderzenia na prostym odcinku drogi samochodu osobowego z samochodem ciężarowym z naczepą (cysterna).
istotne.pl policja, wypadek, straż pożarna

19 lutego ok. godziny 12:00 na drodze wojewódzkiej nr 296, na odcinku Węgliniec – Czerwona Woda, miał miejsce groźny wypadek. Z nieustalonych przyczyn doszło do czołowego zderzenia na prostym odcinku drogi samochodu osobowego z samochodem ciężarowym z naczepą (cysterna).

W wyniku zderzenia samochód osobowy został znacznie uszkodzony i „odrzucony” do przydrożnego rowu. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, pasażer opuścił pojazd o własnych silach, natomiast we wnętrzu znajdował się uwięziony kierowca.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli strażacy ochotnicy z OSP Czerwona Woda oraz, po chwili, karetka pogotowia ratunkowego. Strażacy przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, tj. nożyc, rozpieraków i rozpieracza kolumnowego, bardzo sprawnie wydobyli z wnętrza pojazdu poszkodowanego kierowcę i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Osoby poszkodowane (kierowca i pasażer) zostały przewiezione na SOR szpitala w Zgorzelcu. W działaniach ratowniczych uczestniczyli również strażacy z OSP Węgliniec, Ruszów i JRG PSP w Zgorzelcu oraz policja.

J. Droś – Komendant Gminny OSP