Pobił i okradł 82-latka

Pobił i okradł 82-latka
fot. freeimages.com (digital_a) Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój. Sprawca pod pozorem sprzedaży wyrobów jubilerskich dostał się do mieszkania 82-latka, którego kilkukrotnie uderzył w głowę, a potem skradł należącego doń laptopa. Sąd aresztował agresora na 2 miesiące.
istotne.pl policja, bogatynia

15 lutego dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał informację o tym, że 82-letni bogatynianin został zaatakowany i okradziony. 33-latek przyszedł do starszego mężczyzny, bo rzekomo chciał mu sprzedać biżuterię. Kiedy staruszek wpuścił bandytę do mieszkania, ten zadał mu kilka ciosów w głowę i przewrócił go na podłogę, a potem ukradł laptop.

Bogatyńscy policjanci już po kilku godzinach wytypowali podejrzanego. 33-latek był całkowicie zaskoczony wizytą mundurowych. Zaprzeczał, jakoby miał jakikolwiek związek z tą sprawą. Tyle że w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli skradziony komputer przenośny, warty ok. 2 tys. zł.

Laptop został przekazany właścicielowi. Na wniosek prokuratury 33-letni agresor został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii