Weekend Historyczno-Muzyczny

Weekend Historyczno-Muzyczny
fot. Wikimedia Commons Meetingpoint Music Messiaen wraz z instytucjami z Europa-Miasta Zgorzelec-Goerlitz zaprasza 10 i 11 stycznia 2015 roku na Weekend Historyczno-Muzyczny, poprzedzający tradycyjny Koncert Styczniowy, który odbędzie się 15 stycznia.
istotne.pl muzyka, historia, meetingpoint music messiaen

Wydarzenia te skierowane są zarówno do pasjonatów historii, jak i muzyki. Biorąc udział w bogatym programie, można będzie bliżej poznać historię Stalagu VIII A i historię samego miasta Zgorzelec-Goerlitz w okresie II wojny światowej. Oprócz tego zainteresowani muzyką będą mogli zgłębić swoją wiedzę na temat twórczości Oliviera Messiaena (na zdjęciu – przyp „ii”) i poznać okoliczności powstania w Stalagu VIII A jego światowej sławy dzieła „Kwartet na koniec czasu”.

Podczas wykładów organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Wszystkie wydarzenia odbędą się w języku polskim i niemieckim, dlatego Meetingpoint Music Messiaen zaprasza mieszkańców z obu stron Nysy.

Bilety na program towarzyszący można nabyć bezpośrednio przed danym wydarzeniem w muzeach i instytucjach biorących udział w projekcie oraz w biurze Meetingpoint Music Messiaen e.V., Demianiplatz 40, Goerlitz lub pod numerem tel. 49 3581 661 269.

Partnerami projektu są: Kulturhistorisches Museum Goerlitz, Stadtbibliothek Goerlitz, Ratsarchiv, Senckenberg Museum für Naturkunde, Schlesisches Museum zu Goerlitz, Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu, Kino Poza Nova w Zgorzelcu oraz ZSZiL w Zgorzelcu.

ProgramProgramfot. Meetingpoint Music Messiaen
ProgramProgramfot. Meetingpoint Music Messiaen

Szczegółowe informacje na stronie www.meetingpoint-music-messiaen.net.

Zespół Meetingpoint Music Messiaen/Gmina Zgorzelec/ii