Polsko-niemiecki Orszak Trzech Króli

Polsko-niemiecki Orszak Trzech Króli
fot. Powiat Zgorzelecki Mieszkańcy Zgorzelca i Goerlitz wspólnie celebrowali Święto Objawienia Pańskiego. Ulicami obu miast przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia było „Pokój, Radość, Rodzina: Proszę, Dziękuję, Przepraszam”.
istotne.pl święto, orszak trzech króli, goerlitz

Orszak zgromadził wielu mieszkańców, przyjezdnych gości, samorządowców oraz dzieci i młodzież, przebranych za rycerzy, wojowników, dwórki, aniołków, diabełków i pasterzy.

Uroczystość rozpoczęła się 6 stycznia o godzinie 13:00 na Marienplatz w Goerlitz, gdzie uczestnicy przyozdobili swoje głowy koronami. Korowód przemaszerował przez most Staromiejski, a potem ulicami: Daszyńskiego, Domańskiego, Partyzantów, Wolności. I zatrzymał się przy Miejskim Domu Kultury, gdzie znajdowała się stajenka. Przemarsz ulicami przeplatał się pokazem scenek jasełkowych, przygotowanych przez młodzież gimnazjalną i licealną. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszyła także Orkiestra Reprezentacyjna Elektrowni Turów.

Wspólne świętowanie Objawienia Pańskiego po raz drugi podbiło serca mieszkańców Zgorzelca, Goerlitz i okolic. Kolejna edycja już za rok.

Powiat Zgorzelecki/ii