Ukrywali kradzione w Niemczech auta. Grupa przestępcza rozbita

Ukrywali kradzione w Niemczech auta. Grupa przestępcza rozbita
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Sąd tymczasowo aresztował niektórych członków bandy. To mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Grozi im do 10 lat więzienia.
istotne.pl policja, prokuratura, kradzież, paserstwo, narkotyki

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi śledztwo przeciwko 6 mieszkańcom okolic Zgorzelca: Łukaszowi Z., Jackowi D., Arturowi D., Robertowi F., Arturowi T. i Michałowi K., podejrzanym o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się ukrywaniem w Polsce skradzionych na terenie Niemiec samochodów.

Jak ustalono, sprawcy od 12 września do 31 października br. w kilku garażach na terenie Sieniawki (gmina Bogatynia) ukryli 7 samochodów: dwa marki BMW o wartości nie mniejszej niż 20 000 euro każdy oraz 5 pojazdów marki Audi A4 o wartości od 20 000 do 35 000 euro, a także motocykl marki Dulim, warty co najmniej 1 000 euro.

31 października zgorzeleccy policjanci w czasie zatrzymania Roberta F. i Artura D. znaleźli przy podejrzanych klucze do aut marki Audi i BMW. Zatrzymani nie potrafili wyjaśnić, skąd je mają.

Przy jednym z nich znaleziono również klucze do garażu, w który stały dwa BMW i jedno Audi. Jak się okazało, wszystkie auta były kradzione.

Ponadto u jednego z podejrzanych funkcjonariusze policji znaleźli 0,41 g metamfetaminy i 3,19 g marihuany.

Sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Z ustaleń śledczych wynika, że niektórzy członkowie tej grupy przestępczej handlowali też metamfetaminą.

Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierownika grupy Łukasza Z. oraz pozostałych jej członków.

Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii