Nowy tydzień w MDK

Nowy tydzień w MDK
fot. sxc.hu Dwubiegunowy. Taki będzie ten nowy tydzień pod zieloną kopułą przy ul. Parkowej. Dwubiegunowy, bo zdominują go dwa absolutnie ważne i zupełnie różne wydarzenia.
istotne.pl mikołajki, mdk zgorzelec

Pierwsze już w poniedziałek. W samo południe zbiorą się na swoim pierwszym posiedzeniu nowi radni Rady Miasta Zgorzelec kadencji 2014-2018.

Drugie w sobotę. 6 grudnia od godziny 15 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem! W programie gry, zabawy, prezenty, wspólne fotki, przedstawienie teatralne, podwieczorek filmowo-mikołajowy, no i oczywiście on sam – święty we własnej osobie.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

A co pomiędzy? Ano przez cały tydzień mocno trajkocą nasze kinowe projektory, bo projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej prowadzony w naszym kinie Poza Nova pięknie się rozwija. Seansowe dni to poniedziałek, wtorek, środa i piątek. Seanse wieczorne też ciekawie. Do środy gramy „Zimowy sen" w reżyserii Nuri Ceylana. Zaczynamy już o godz. 17:01, bo film trwa 3 godziny i 16 minut. Opowiada o Aydin, emerytowanym aktorze, i jego młodej żonie Nihal, którzy prowadzą mały hotel w centralnej Anatolii. Zimą, w miarę jak śnieg pokrywa step, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich wzajemnych relacji. W filmie oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach.

We wtorek salę widowiskową przejmą we władanie aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa, którzy dla zgorzeleckiej młodzieży przygotowali trzy spektakle. Również we wtorek, tyle że po południu, na swoje kolejne spotkanie zaprasza polsko-niemiecka grupa dyskusyjna TANDEM. Zbiórka u nas, godz. 18.

Środa to tradycyjnie dzień studentów-seniorów. Kolejny wykład Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zgorzelcu rozpocznie się o godz. 11 i będzie dotyczył tego, co wszyscy bardzo lubimy – relaksu. Lekarz med. Ewa Motyka wygłosi referat pt. „Czas relaksu, relaksu to czas...” A w podtytule... „Joga dla seniora”.

To tylko kilka wydarzeń spod zielonej kopuły na ten tydzień. Przypominamy też, że codziennie odbywają się u nas zajęcia popołudniowe dla młodzieży... taneczne, teatralne, dziennikarskie, plastyczne, muzyczne. Zapraszamy więc do nas. Teraz także na pyszną kawę lub gorącą czekoladę z automatu. Do zobaczenia.

Janusz Pawul