Mandoliny pod choinkę. Wyjątkowi goście!

Mandoliny pod choinkę. Wyjątkowi goście!
fot. wodecki.pl Ze Zgorzelecką Orkiestrą Mandolinistów wystąpią takie osobowości polskiej estrady jak Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Olga Bończyk i Zbigniew Wodecki.
istotne.pl

Kiedy w imieniu Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów zapraszamy na koncert, znak to niezbity, że albo za chwilę wybuchnie wiosna, albo idą święta… Tym razem zapraszamy na 13 grudnia, a więc święta! Gwiazdka! Boże Narodzenie!

Tego dnia w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu o godz. 17:30 znów będzie można usłyszeć najpiękniejsze, świąteczne melodie w wykonaniu zgorzeleckich mandolin. A razem z nimi w tym roku wystąpią prawdziwe znakomitości: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Olga Bończyk i Zbigniew Wodecki.

Nieprzypadkowo zresztą. W tym roku Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów obchodziła swój 25 jubileusz, a wszyscy tegoroczni goście świątecznego koncertu w ciągu minionego ćwierćwiecza już z orkiestrą występowali i była to niezwykle udana współpraca – zarówno dla nich, jak i dla orkiestry.

Mandoliny pod choinkęMandoliny pod choinkęfot. MDK Zgorzelec
Mandoliny pod choinkęMandoliny pod choinkęfot. MDK Zgorzelec

Przeżyjmy to więc jeszcze raz! Grudniowy koncert będzie podsumowaniem obchodów 25-lecia zespołu, a jego zwieńczeniem będzie dziewiąta już płyta orkiestry, która z tej okazji trafi do rąk publiczności. Są na niej znane i lubiane tematy filmowe oraz utwory znakomitych kompozytorów muzyki popularnej, m.in. Cosmy, Andersona, Borodina, Jarre’a…

Materiał na nową płytę orkiestra nagrała podczas letnich warsztatów muzycznych w studio nagraniowym RecPublica w Lubrzy.

Bilety na koncert są już w sprzedaży. Można je kupić w Miejskim Domu Kultury przy ul. Parkowej 1 oraz w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Maratońskiej. Kosztują 20 zł.

Janusz Pawul/ii