Nowy tydzień w MDK

Nowy tydzień w MDK
fot. MDK Zgorzelec Zapraszamy pod zieloną kopułę! I od razu na początku wielkie brawa, bo tydzień, który właśnie się rozpoczął, będzie należał do seniorów.
istotne.pl wystawa, kabaret, mdk zgorzelec

– Zacznijmy jednak po bożemu, czyli od poniedziałku. To dzień, w którym warto się do nas wybrać choćby do kina – mówi Janusz Pawul z Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. – Na srebrnym ekranie aż do środy włącznie mamy film pt. „Omar”, w którym tytułowy, młody bohater (Palestyńczyk) zostaje aresztowany pod zarzutem zabójstwa izraelskiego żołnierza. Aby odzyskać wolność, decyduje się na bycie informatorem. Seanse rozpoczynają się codziennie o godz. 18:30. Bilety po 11 zł.

Zupełnie bez biletów można za to zwiedzić wystawę fotograficzną „Powstanie Warszawskie w 70. rocznicę”. Wystawa jest do obejrzenia w galerii MDK codziennie od godz. 16:00.

We wtorek od rana emdek opanują skrzaty ze zgorzeleckiej Tęczy, które uczestniczą w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, a dla których specjalny seans w kinie Poza Nova zaplanowany został na godz. 10:00. Tych specjalnych seansów w ramach NHEF będzie zresztą w tym tygodniu więcej, bo kolejny „projektowy” dzień to czwartek.

Wróćmy jednak do wtorku, bo najważniejszym wydarzeniem tego dnia – podobnie zresztą jak dwóch kolejnych – będą Światowe Dni Seniora. Pod tym szyldem kryją się m.in. wystawy, koncerty, specjalne seanse kinowe i przeglądy artystyczne. – We wtorek zaczynamy już ok. 11:30, w środę ok. godz. 8:00, a w czwartek o godz. 15:00, kiedy to w sali widowiskowej odbędzie się gala finałowa – wylicza Janusz Pawul.

W ramach Światowych Dni Seniora swój kolejny semestr zainauguruje w środę o godz. 11:00 Transgraniczny Uniwersytet III Wieku.

I znów, nieco skacząc po dniach tygodnia, MDK zaprasza tym razem na piątek. Do kina Poza Nova. W ten weekend pokaże w nim muzyczną produkcję pt. „Droga do Jah”, w której gwiazdy muzyki reggae Gentleman i Alborosie zabierają nas w przepełnioną energią i rytmami podróż na Jamajkę, prezentując piękno i bogactwo jamajskiej muzyki i kultury. Bilety weekendowe po 14 i 12 zł. Start godz. 18:30.

W sobotę natomiast w emdeku będzie prześmiesznie, a to za sprawą Kabaretu Pod Wyrwigroszem. Seans śmiechu zaczynamy o godz. 16:30. Warto już dziś pomyśleć o biletach (45 zł), bo jeśli sprzeda się ich zbyt mało... Wszystkim nam zostanie jedynie gorzki śmiech, bo występ trzeba będzie odwołać.

I do kompletu słów kilka jeszcze o niedzieli. W tym dniu nasz cudny gmach wyznaczyli sobie na miejsce zbiórki żeglarze z Sekcji Żeglarskiej Klubu Sportowego Turów Zgorzelec. Skrzyknęli się na godz. 17:00, a powód mają nielichy, bo oto właśnie w tym roku mija 50 lat od utworzenia sekcji. Ahoj, Panie i Panowie Żeglarze. Stu lat i zawsze stopy wody pod kilem.

MDK Zgorzelec/ii