Koncert Charytatywny „Dla Natalki”

Koncert charytatywny
fot. Janusz Wilk 29 maja 2015 r., po południu, na podwórku szkolnym Zespołu Szkół w Ruszowie odbył się Koncert „Dla Natalki”.
istotne.pl 0 koncert, ruszów, węgliniec, charytatywność, janusz wilk, kordon, miasto zgorzelec

Reklama

Natalka Korba to mała mieszkanka Jagodzina (gmina Węgliniec), która w lutym br. zachorowała na złośliwą odmianę białaczki (limfoblastyczną ostrą) i od tego momentu rodzice rozpoczęli walkę o jej życie. Wszyscy mieszkańcy naszej gminy starają się ich w tej walce wspomóc.

Koncert „Dla Natalki” zorganizowaliśmy w dniu XIII Prezentacji Artystycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Muzyka nie zna granic”. Stał się on przedłużeniem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dzięki temu, że mieliśmy profesjonalną scenę i nagłośnienie, z ochotą i bezpłatnie wystąpiły na niej nasze zaproszenie zespoły: Pryma, KoRdon, Sweety Kitty oraz wokalistka Anna Turska (Ange).

Największa pracę i zaangażowanie wykazali jednak rodzice, którzy upiekli niezliczoną ilość ciast, obsługiwali grilla z kiełbaskami, sprzedawali ciasta i grochówkę, oraz Koło Ludzi Aktywnych Pirat i Koło Gospodyń Wiejskich, które ulepiły i sprzedawały pierogi (5 tys. – a okazało się, że i ta liczba była za mała ze względu na to, iż w głównej mierze były one przeznaczone dla dzieci szkolnych, a część rodziców wykupiła pozostałą część do południa – pieniążki i tak były przeznaczone dla Natalki). Atrakcją wieczoru stał się występ Fire Show pod kierunkiem Anny Jagiełło.

Uzbieraliśmy dla Natalki kwotę 4 160 zł!

W imieniu Natalki, jej rodziców, nas, organizatorów, pragnę gorąco podziękować za ogromną pomoc, tj. występującym zespołom i wokalistom, rodzicom, Kołu Ludzi Aktywnych Pirat, Kołu Gospodyń Wiejskich, Panu Aleksandrowi Boroniowi za scenę i nagłośnienie, Panu Jankowi Bodziannemu za koniki, sponsorom oraz wszystkim ludziom, którzy przyszli mimo deszczu, by wspomóc małą dziewczynkę. Serdeczne dzięki!

Irena Droś

Reklama