Już tylko ponad tydzień do Pauzy na Sztukę

Już tylko ponad tydzień do Pauzy na Sztukę
fot. www.meetingpoint-music-messiaen.net Sztuka to wolność – występy młodych aktorów z trzech krajów i na trzech scenach w Teatrze Görlitz już 19 czerwca!
istotne.pl koncert, teatr, meetingpoint music messiaen

W piątek 19 czerwca 2015 r., od godz. 9:00 do 24:00, już po raz czwarty odbędzie się Pauza na Sztukę – międzynarodowy festiwal dla dzieci i młodzieży. Mali aktorzy zaskoczą gości bogatym programem tanecznym, muzycznym i teatralnym. Tego dnia to oni przejmą scenę oraz każdy kąt w Teatrze Gerharda Hauptmanna w Görlitz.

Tegorocznym tematem przewodnim jest „wolność”. Grupy przedszkolne, szkolne oraz młodzieżowe z naszego trójnarodowego regionu zaprezentują swoje artystyczne interpretacje tego pojęcia. I tak na przykład na dużej scenie o godzinie 10:00 będziemy mogli zobaczyć musical akrobatyczny „Wspaniała wolność” w wykonaniu Szkoły Mira Lobe z Görlitz, od godziny 13:00 uczniów szkoły z Liberca w muzyczno-baletowym przedstawieniu, a na scenie plenerowej przed teatrem rozbrzmiewać będą zarówno ludowe i nowoczesne piosenki, jak i młode zespoły instrumentalne już od godziny 9:30. O 14:30 będzie można zapoznać się z rodzimym folklorem i akcją „Wytnij Hołubca”, czyli nauczyć się tego tradycyjnego tańca na łące teatralnej.

Szkoła muzyczna z młodymi muzykami zaprezentuje się od godziny 15:00. Na trzech scenach będziemy mogli posłuchać mniejszych i większych zespołów. Na scenie w foyer przede wszystkim soliści, duety, trio i kwartety. Punktem kulminacyjnym będzie program na dużej scenie o godzinie 19:00, w czasie którego usłyszymy szlachetne brzmienia młodej orkiestry ze znanymi muzycznymi, nie tylko klasycznymi, utworami.

O godzinie 21:00 nawet w teatralnym korytarzu będzie się działo i zespół składający się zarówno z młodszych, jak i z trochę starszych zagra na najróżniejszych tradycyjnych afrykańskich bębenkach. Rytmy z Malinke i z Ghany pobudzą do tańca i rozluźnią najmocniejsze nerwy.

Na scenie plenerowej zakończenie programu o godzinie 22:00 z występem Big Bandu z Görlitz.

Każdy artysta potrzebuje widowni, dlatego czekamy na Ciebie! Zapraszamy wszystkich widzów – małych i dużych. Oprócz występów – podobnie jak w ubiegłym roku – nie zabraknie również warsztatów artystycznych. W tym roku będzie można spróbować swoich sił między innymi w fotografii, małej drukarni książek czy budowaniu instrumentów.

Pauza na sztukę jest projektem organizowanym przez stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. we współpracy z Teatrem Gerharta Hauptmanna oraz Szkołą Muzyczną z Görlitz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Więcej informacji i dokładny program festiwalowy na stronie: www.meetingpoint-music-messiaen.net.

Meetingpoint Music Messiaen