Utwory Chopina i Beethovena na żywo

Utwory Chopina i Beethovena na żywo
fot. PSM I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu 17 czerwca br. o godzinie 16:00 w Państwowej Szkole Muzyczne I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Recital Fortepianowy w wykonaniu pianisty młodej generacji – Jerzego Owczarza.
istotne.pl koncert, szkoła muzyczna, jerzy owczarz

Będziemy mieli niecodzienną okazję usłyszeć na żywo utwory Fryderyka Chopina oraz Ludwika van Beethovena. W środowe popołudnie zabrzmią Etiudy z opusu 10 i 25 oraz Sonata b-moll z Marszem Żałobnym Fryderyka Chopina, a także Sonata fortepianowa D-dur Ludwika van Beethovena.

Jerzy Owczarz jest absolwentem klasy fortepianu profesora Zbigniewa Faryniarza w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ponadto kształcił się na kursach mistrzowskich u Borysa Petruszańskiego, Aleksandra Orłowieckiego i Istvana Lantosa. Koncertował wielokrotnie we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, a także wielu miastach europejskich: Brno, Praga, Budapeszt, Londyn.

Pomimo młodego wieku (rocznik 1989) prowadzi działalność pedagogiczną w Polsce i Czechach. Jest laureatem kilku konkursów pianistycznych i kompozytorskich. Od września Jerzy Owczarz będzie nauczycielem klasy fortepianu naszej zgorzeleckiej szkoły muzycznej!

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki fortepianowej na recital Pianistyczny Jerzego Owczarza. Wstęp wolny.

PSM I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu