Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (8.12 – 15.12)

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (8.12 – 15.12)
fot. MDK Zgorzelec Ho, ho, ho...!!! Idą święta! Właściwie nie idą, one pędzą, o czym przypominają nam na każdym kroku telewizyjne reklamy, wystrój sklepów czy świąteczne „promocje” w marketach.
istotne.pl kino, koncert, mdk zgorzelec

Cóż, my też zapromujemy ten tydzień świątecznie. Nie da się inaczej, skoro już od poniedziałku odbywają się u nas przedszkolakowe próby jasełek, a w sobotę podchoinkowe melodie zagra Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów.

Żeby jednak było chronologicznie, zapraszamy wszystkich do kina PozaNova. W poniedziałek, wtorek i środę gramy film pt. „Panny młode” w reżyserii Tinatin Kajrishvili. Ten francusko-gruziński obraz opowiada historię kobiety, która poślubia ojca swoich dzieci. Ceremonia jest krótka, ponieważ mężczyzna (Goga) jest w więzieniu. Poślubiając go, Nutsa uzyskuje prawo do widzenia z mężem raz w miesiącu. Jej dzieci nie chcą jej towarzyszyć w comiesięcznych wizytach, ponieważ ojciec stał się im całkowicie obcy. Pewnego dnia, w pracy, Nutsa spotyka przystojnego mężczyznę... No i dalej wiecie, rozumiecie, historia staje się skomplikowana... „Panny młode” gramy o godz. 18:31. Bilety po 11 zł.

Od piątku, przez kolejny tydzień, zapraszamy natomiast na „Ziemię obiecaną” Andrzeja Wajdy. To jeden z najwybitniejszych polskich filmów, laureat licznych nagród, ze Złotymi Lwami i nominacją oscarową na czele. Filmowa uczta, która zadowoli najbardziej wybrednych kinomanów. Muzyka, Wojciecha Kilara, która podbiła świat. Walc z filmu „Ziemia obiecana” skradł serce samego Francisa Forda Coppoli, który osobiście zadzwonił do Wojciecha Kilara i zaprosił go później do współpracy w Hollywood przy filmie „Dracula”. Zapraszamy więc do naszego kina PozaNova. Warto!

We wtorek pod zieloną kopułą będzie miała miejsce ważna uroczystość – o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Zgorzelec, podczas której ślubowanie złoży wybrany ponownie na kadencję 2014-18 burmistrz Rafał Gronicz.

W środę kolejne projekcje kinowe w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Przed srebrnym ekranem zasiądą m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 ze Zgorzelca.

W środę także kolejne spotkanie Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku. Tematem wykładu Ewy Szymańskiej będzie „Zapomniana sztuka pisania listów”. Początek godz. 11:00.

Także w środę zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy artystów skupionych w naszej pracowni plastycznej „Pod kopułą”. Tytuł wystawy – no jakżeby inaczej – „Idą święta…”. Zapraszamy na godz. 16:00 do galerii Na Dole. Wystawę będzie też można oglądać w holu MDK.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Na czwartek zapraszamy serdecznie w imieniu młodzieży i dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. To właśnie zgorzelecki ogólniak jest organizatorem kolejnego, już dziewiątego Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Polecamy gorąco – czwartek, 11 grudnia, godzina 17:00.

Piątek to u nas dzień prób. Ponownie próbować będą swoje jasełka przedszkolaki, próbować też będzie Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów. Trzeba wypaść bezbłędnie, zwłaszcza że już w sobotę (o godz. 17:30 w CSR przy ul. Maratońskiej) uroczysty, choinkowy koncert, podczas którego zgorzeleccy mandoliniści zagrają z takimi gwiazdami, jak Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Olga Bończyk i Zbigniew Wodecki. Koncert będzie podsumowaniem obchodów 25-lecia zespołu, a jego zwieńczeniem jest dziewiąta już płyta orkiestry, która z tej okazji trafi do rąk publiczności. Są na niej znane i lubiane tematy filmowe oraz utwory znakomitych kompozytorów muzyki popularnej, m.in. Cosmy, Andersona, Borodina, Jarre’a… Materiał na nową płytę orkiestra nagrała podczas letnich warsztatów muzycznych w studio nagraniowym RecPublica w Lubrzy.

Bilety na koncert można kupić w Miejskim Domu Kultury przy ul. Parkowej 1 oraz w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Maratońskiej. Kosztują 20 zł.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Zapraszamy i pozdrawiamy!

Janusz Pawul