Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (24.11-1.12)

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (24.11-1.12)
fot. MDK Zgorzelec Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie spektakl pt. „Grace i Gloria” w znakomitej obsadzie. Wystąpią Stanisława Celińska i Lucyna Malec.
istotne.pl literatura, wystawa, teatr, mdk zgorzelec, mbp zgorzelec

Mimo że bilety wyprzedane są już od dawna, przypominamy i zapraszamy, bo to już w najbliższą sobotę o godz. 18:00.

„Grace i Gloria” to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, a jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Ale ponieważ tydzień to nie tylko sobota, tak więc zapraszamy do nas, pod zieloną kopułę, także w inne dni tygodnia. Na przykład jeszcze do środy włącznie można w naszym kinie Poza Nova oglądać film „Joe” w reżyserii Davida Greena z gwiazdorskim udziałem Nicolasa Cage'a oraz Tye'a Sheridana i Adriene Mishler. Seanse zaczynamy o godz. 18:30, bilety po 11 zł.

Natomiast już od piątku na srebrnym ekranie pokazywać będziemy obraz pt. „Zimowy sen” . Seanse będą się zaczynać wcześniej niż zwykle – już o godz. 17:01, ponieważ film trwa 3 godziny i 16 minut. „Zimowy sen” to opowieść o Aydinie, emerytowanym aktorze, i jego młodej żonie Nihal, którzy prowadzą mały hotel w centralnej Anatolii. Zimą, w miarę jak śnieg pokrywa step, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich wzajemnych relacji. W filmie oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach. Bez dwóch zdań polecamy!

Z rzeczy ciekawych warto też odnotować kolejne spotkanie pod zieloną kopułą Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku, co ma nastąpić w czwartek o godz. 11:00.

Na czwartek także gorąco zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Kwiaty w malarstwie”, którą przygotowali dorośli artyści, skupieni wokół naszej pracowni plastycznej „Pod kopułą”. Wernisaż rozpocznie się o godz. 16:30 w klubie Afirmacja przy ul. Partyzantów 2 w Zgorzelcu.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

I już na koniec informacja o arcyciekawym spotkaniu autorskim, które organizuje u nas Miejska Biblioteka Publiczna. Z najmłodszymi czytelnikami spotka się we wtorek o godz. 11:00 Małgorzata Żółtaszek, autorka książek dla dzieci, m.in. „Jak Anitce uciekły zabawki”, „Jacuś zgubił się w sklepie” czy „O Mateuszku, który bał się ciemności”.

A zatem, do zobaczenia pod zieloną kopułą!

Janusz Pawul – MDK w Zgorzelcu