Turniej Andrzejkowy w Jerzmankach

Turniej Andrzejkowy w Jerzmankach
fot. Gmina Zgorzelec Uczniowie czterech szkół podstawowych w Gminie Zgorzelec będą rywalizować w kilku konkurencjach. Czy ktoś wreszcie pokona ekipę z Osieka Łużyckiego?
istotne.pl gmina zgorzelec, jerzmanki

Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach zapraszają uczniów klas V i VI z gminnych szkół podstawowych na Andrzejkowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec. Puchar będzie nowy, ponieważ zgodnie z regulaminem trzykrotny zwycięzca przejmuje zdobyte trofeum na stałe. W ubiegłym roku takiej sztuki dokonali uczniowie SP w Osieku Łużyckim. Czy w tegorocznym turnieju ktoś ich wreszcie pokona?

W piątek 28 listopada, w godzinach 9:00-12:00, uczniowie będą rywalizować w kilku konkurencjach, w których motywem przewodnim będą zabawy ze sznurkiem (m.in. szacowanie długości, tworzenie figur geometrycznych, napisów i rysunków, przywiązywanie przedmiotów do sznurka czy rzucanie do celu). Gimnazjaliści przygotowali też atrakcyjne wróżby andrzejkowe i pokaz filmików z życia szkoły. Będzie można sprawdzić, jak działa e-klasa. Nie zabraknie też poczęstunku i drobnych upominków (np. najświeższego numeru „Gimnazety”).

Gmina Zgorzelec/ii