Łapownictwo wyborcze w Bogatyni: już 8 osób zatrzymanych

Łapownictwo wyborcze w Bogatyni: już 8 osób zatrzymanych
fot. Kolejne osoby zatrzymano w związku z aferą łapowniczą w Bogatyni – podał Onet.pl.
istotne.pl policja, prokuratura, wybory, bogatynia

Jak dowiedział się portal Onet.pl, śledczy zatrzymali kolejne dwie kolejne osoby, mające związek z łapownictwem wyborczym w Bogatyni. To już w sumie 8 osób. Prokuratura potwierdziła, że cztery z nich już usłyszały zarzuty korupcji wyborczej. Wszystkie mają związek z procederem kupowania głosów w poprzednią niedzielę, gdy w ręce policjantów wpadło dwóch pierwszych mężczyzn.

Przypomnijmy: 16 listopada w Bogatyni policjanci zatrzymali Piotra K., przy którym znaleziono „Spis wyborców jednego z obwodów głosowania w Bogatyni”, kartkę papieru z odręcznymi zapiskami nazwisk i cyfr.

Jak ustalono, Piotr K. otrzymał od jednego z kandydatów do Rady Miasta pieniądze (około 2050 złotych). Miał za nie kupować głosy wyborców.

Następnie ustalono, że K. wręczył te pieniądze m.in. Sandrze A., Marianowi G., Henrykowi L., Barbarze K. i innym. Osoby te usłyszały zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie od 50 do 100 złotych w zamian za głosowanie na określonego kandydata do Rady Powiatu Zgorzeleckiego oraz określonego kandydata do Rady Miasta Bogatyni.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze policji zatrzymują kolejne osoby zamieszane w ten proceder.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że łącznie zarzuty łapownictwa wyborczego może usłyszeć około 20 osób, w tym kandydaci do Rady Miasta i Rady Powiatu, którzy przekazali Piotrowi K. i innym pośrednikom środki finansowe na ten cel.

Do sprawy wrócimy.

Onet.pl/Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii