Będą współpracować

Będą współpracować
fot. ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu W minionym tygodniu w „Górniku” podpisano umowę o współpracy ZSZiL, Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” i Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka”.
istotne.pl współpraca, górnik

W auli ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu odbyła się uroczystość z okazji podpisania umowy o współpracę w kwestii świadczenia usług wolontariackich pomiędzy Domem Pomocy Społecznej „Ostoja”, Domem Pomocy Społecznej „Jutrzenka” a „Górnikiem”.

W uroczystości uczestniczyli m.in. starosta Artur Bieliński, dyrektorka DPS „Ostoja” Barbara Zagórska, dyrektorka DPS „Jutrzenka” Danuta Świątek, a także koordynatorki współpracy: Jadwiga Koniuszewska i Dorota Frazik.

W chwilę refleksji nad własnym życiem wprowadziła uczestników spotkania piosenka Stanisława Soyki „Tolerancja”, wykonana przez ucznia klasy Iz Jędrzeja Biernackiego. Natomiast występ podopiecznego DPS „Jutrzenka” wzbogacił w chwile podziwu i radości.

Rozwijanie podjętej współpracy to dla uczniów „Górnika” krok do zdobycia nowych doświadczeń życiowych. Kontakt z seniorami będzie dobrą okazją do nauki empatii i akceptacji tego, co tak trudne do zrozumienia: chorób, ułomności, cierpienia, a także śmierci. Wiedza, którą zdobędą, pozwoli im inaczej spojrzeć na świat i ludzi, a zwłaszcza tych starszych. Z pewnością wzbogaci ich duchowo i intelektualnie. Pensjonariusze Domów Pomocy Społecznych otrzymają od młodych ludzi wsparcie psychiczne, pomoc w realizacji codziennych czynności. Samotność i smutek można pokonać, otwierając się na drugiego człowieka. Nawiązana współpraca otwiera szansę dla młodych ludzi z „Górnika” na podjęcie prawdziwej szkoły życia.

Więcej zdjęć na stronie Powiatu Zgorzeleckiego.

Powiat Zgorzelecki/ii