Nowy tydzień w MDK (22.06–29.06)

Nowy tydzień w MDK (22.06–29.06)
fot. materiały prasowe Na cokolwiek byśmy Was zaprosili w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, i tak wszystko przyćmi weekend. W sobotę i niedzielę w amfiteatrze MDK odbędzie się przecież finał Dni Miasta 2015!
istotne.pl kino, koncert, mdk zgorzelec

Drżymy wprawdzie o pogodę, bo koncerty z minionego weekendu (Paihivo, Joint Venture Sound System, Plateau) musieliśmy przez deszcz przenieść do budynku, ale tym razem jesteśmy dobrej myśli – będzie dobrze!

Od początku jednak.

Tydzień zaczął nam się teatralnie, bo w poniedziałek o poranku mieliśmy pod zieloną kopułą szalony teatr dla zgorzeleckich przedszkolaków. Na najwyższe obroty wkręcił się też nasz kinowy projektor. Tylko w poniedziałek trzy seanse – dla gimnazjalistów z Tęczy i dla podopiecznych SOSW oraz wieczorny dla wszystkich chętnych.

W tym tygodniu na srebrnym ekranie mamy film pt. „Tajemnice wielkiego muzeum” w reż. Johannesa Holzhausena. To propozycja dla ciekawych, którzy interesują się najznakomitszą sztuką. Film opowiada o Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu. Reżyser zagląda z kamerą do miejsc zwykle niedostępnych zwiedzającym. Prace modernizacyjne jednej z galerii – Kunstkammer – są przyczynkiem do opowieści nie tylko o bezcennych zbiorach muzeum, lecz przede wszystkim o ludziach, którzy swoją pracą i pomysłami czynią to wyjątkowe miejsce atrakcyjnym dla turystów z całego świata. Światło gaśnie o godz. 18.31, bilety po 11 zł.

I tak kręcą się szpule naszego projektora wieczorem do środy włącznie. Ale we wtorek i środę mamy także kolejne seanse przedpołudniowe dla młodzieży w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

W czwartek zapraszamy na świetnie (jak zwykle) zapowiadający się koncert zgorzeleckiej szkoły muzycznej. Na scenie talenty, talenty, talenty... Widownia – jesteśmy pewni – pełna. Początek godz. 16.

Również w czwartek, również po południu (o godz. 16:30) odbędzie się u nas miła uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów niepublicznej szkoły Cogito.

Kolejna akademia z tej samej okazji, tyle że dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, odbędzie się u nas w piątek o godz. 11.

A potem już weekend, a w weekend wielki finał Dni Miasta 2015.

Zapraszamy więc serdecznie do naszego zielonego amfiteatru, gdzie:

 • 27 czerwca, od godz. 16.
  • występy młodzieży
  • wręczenie nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec
  • zespół Vena Valley
  • zespół Manchester
  • Patrycja Markowska z zespołem
 • 28 czerwca, od godz. 16.
  • koncert Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu
  • kabaret Czesuaf
  • kabaret Jurki
  • zespół Leszcze i Katarzyna Pakosińska.

Sporo dziać się też będzie wewnątrz MDK. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na Zgorzeleckie Święto Kwiatów i przygotowaną z tej okazji wystawę w holu pod zieloną kopułą. W tym roku wisienką na kwiatowym torcie będzie też wystawa kaktusów, którą gościć będziemy w Zgorzelcu dzięki uprzejmości miłośników tych roślin ze stowarzyszenia w Görlitz!

Będzie też, jak co roku, specjalnie przygotowana przez zgorzeleckich filatelistów wystawa znaczków pocztowych.

Warto też odwiedzić naszą galerię, gdzie od soboty będzie można oglądać wystawę prac plastycznych lokalnych artystów ze Zgorzelca i okolic.

Zapraszamy!

Janusz Pawul