Nasi siatkarze na Mistrzostwach Polski

Nasi siatkarze na Mistrzostwach Polski
fot. archiwum Damiana Śliwińskiego Zawodnicy seniorskiej drużyny BTS Elektros Bolesławiec Damian Śliwiński i Łukasz Mesjasz rywalizowali w V Mistrzostwach Polski Strażaków w Siatkówce Plażowej.
istotne.pl straż pożarna, damian śliwiński, łukasz mesjasz, siatkówka

W zawodach rozgrywanych w dniach 15–17 czerwca 2015 r. w Kamieniu Krajeńskim (województwo kujawsko-pomorskie) rywalizowało 26 par, wśród których można było spotkać zawodników grających na co dzień w zespołach I- i II-ligowych. Województwo dolnośląskie reprezentowały trzy pary, w tym Damian Śliwiński (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Bolesławiec) i Łukasz Mesjasz (KP PSP Zgorzelec).

Rozgrywki prowadzone były systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczów). Nasi zawodnicy zaczęli turniej od dwóch wygranych z zawodnikami SGPSP w Warszawie i reprezentantami województwa kujawsko-pomorskiego. Następnie przegrali decydujące o wejściu do ćwierćfinałów mecze, w tym z parą z Wrocławia, która – jak się później okazało – wygrała cały turniej.

Ostatecznie nasza para została sklasyfikowana na miejscach 9–12.

– Jak na nasz pierwszy start w mistrzostwach oraz niezbyt długi okres przygotowawczy określamy ten wynik jako dobry, tym bardziej że była szansa wejścia do ósemki turnieju. Apetyty rosną i na pewno w przyszłym roku będziemy walczyć o jeszcze lepszy wynik – wspomina Damian Śliwiński.

Damian Śliwiński/BTS Bolesławiec/ii